Wyjazd nad jezioro- obowiązkowe elementy męskiej walizki podróżnej

jezioro

Letnia pora sprzyja planowaniu podróży krótszych oraz dłuższych. Jednakże, na każdy taki wyjazd, nawet taki który ma trwać zaledwie przez weekend, trzeba się odpowiednio spakować. Oczywiście, to, co powinniśmy ze sobą zabrać w dużej mierze zależy także od tego, jakie mamy plany, co będziemy chcieli robić i gdzie pójść. Możemy jednak założyć, że wczasy nad jeziorem to wyjazd o mniej formalnym charakterze, podczas którego po prostu chcielibyśmy czuć się wygodnie i dobrze z tym, co mamy na sobie. Dodatkowo, pamiętajmy, że nie zawsze trzeba zabierać ze sobą duże ilości ubrań, aby być dobrze przygotowanym na każdą pogodę. Nie dajmy się więc zaskoczyć.

Wygoda przede wszystkim

Dlatego wprost idealną propozycją są klasyczne dżinsy, które mają także dość uniwersalny charakter i pasują właściwie do wszystkiego. Nie muszą być ostatnim krzykiem mody, ale jeśli chcemy, żeby pasowały do letniej stylistyki, celujmy raczej w dżinsy w jaśniejszych kolorach, ale nadal takich, które będą praktyczne do użytkowania w terenie. Dobrze, aby zbyt szybko się nie brudziły. Uzupełnieniem dżinsów jest oczywiście skórzany pasek, dzięki któremu jeszcze mocniej będziemy w stanie zadbać o swoją wygodę. Alternatywą dla spodni dżinsowych są typowe spodnie dresowe, a jeśli planujemy długie, pierwsze wycieczki- także spodnie trekkingowe, które są wykonane ze specjalistycznych tkanin i które mogą nam zapewnić odpowiednią ochronę nawet podczas deszczu. Takich spodni powinniśmy jednak szukać w sklepach sportowych, gdzie znajdziemy odzież dedykowaną osobom, które lubią być aktywne fizycznie. Pamiętajmy, aby zawsze zabrać ze sobą jakiś zestaw na zmianę, nawet na krótkie wyjazdy. Nigdy nie wiemy, czy nie zaskoczy nas ulewa, nie wpadniemy w błoto lub po prostu- czy nie zdarzy się coś zaskakującego, co sprawi, że od razu będziemy musieli się przebrać.

Koszulki, swetry i bluzy- to trzeba zabrać

Oczywiście, powinniśmy obowiązkowo zabrać ze sobą przynajmniej kilka koszulek, a także dodatkowo coś ciepłego do zarzucenia na taką koszulkę. Mogą to być bluzy męskie rozpinane, które dodatkowo posiadają kaptur oraz obszerne kieszenie, które pomieszczą najpotrzebniejsze rzeczy. Taką cieplejszą bluzę męską z rozpinanym zamkiem na pewno docenimy chłodniejszymi porankami oraz wieczorami, tym bardziej, jeśli nasz wyjazd jest zaplanowany na drugą połowę lata lub nawet na porę bardziej jesienną. Dodatkowo, zawsze dobrze jest zabrać ze sobą także jakiś ciepły sweter, który może być wkładany przez głowę. W potrzebną odzież możesz zaopatrzyć się w tym miejscu: https://www.niren.pl/pl/c/Bluzy-rozpinane-meskie/43

A jaką kurtkę i buty zabrać?

Uzupełnieniem całości na ewentualną niepogodę, deszcz, czy chłodniejszą temperaturę jest kurtka. Nie musi ona być gruba, ale dobrze byłoby, aby zapewniała ochronę przed deszczem oraz wiatrem. Może to być kurtka typu parka, lekka puchówka, a także kurtka sportowa, która będzie wykonana ze specjalnego materiału. Tak naprawdę, nigdy nie wiemy, jaką pogodę zastaniemy na miejscu, z tego też względu dobrze jest być przygotowanym na każdą ewentualność. Natomiast w przypadku obuwia, najlepsze i najbardziej uniwersalne będą buty sportowe, które sprawdzą się w każdym terenie.