Wycieczka poza Kraków – propozycje

Kraków jest prawdziwym, turystycznym magnesem, który przyciąga turystów z całego Polski i Europy. Nic dziwnego, stolica Małopolski to jedno z najciekawszych miast na Świecie – łączy w sobie tradycję polską i żydowską. Oprócz gotyckich kościołów i zabytkowego układu Starego Miasta wielkie wrażenie robi była dzielnica żydowska – Kazimierz. To właśnie tam znajdziemy jedne z najstarszych żydowskich nagrobków czy parę synagog.

Obecnie może to miejsce kojarzy się z imprezami i najlepszymi pubami w mieście. Co jeśli chcemy uciec z Krakowa? Może warto rzucić wszystko, zdecydować się na wynajem busa w Krakowie i wyjechać np. w pobliskie góry? 

 

Wycieczka po Małopolsce – może wynajem busa? 

 

Żeby zachować pełnię możliwości podkrakowskiego regionu i jednocześnie być niezależnym – warto zdecydować się na wynajem samochodu lub większego busa (wszystko zależy od liczby osób). Wtedy właściwie dostaniemy się w każdy zakamarek województwa w ciągu 2 godzin drogi. Większość osób wybiera krajobrazy górskie, ewentualnie turystyczne uzdrowiska w Tatrach czy Beskidzie Sądeckim. 

 

Zakopane 

 

To chyba najbardziej popularny kierunek górski, jeśli chodzi o weekendy. Właśnie do tego miasta prowadzi legendarna “Zakopianka” – wiecznie zakorkowana droga. Drogowcy nadal nie otworzyli nowego fragmentu drogi szybkiego ruchu, na którą mieszkańcy Podhala czekają lata. Zakopane to zimowa stolica turystyki. To tutaj odbywa się największy Sylwester w kraju, tutaj można pojeździć na nartach czy zjeść tradycyjną, góralską kwaśnicę. Zakopane to oczywiście świetna baza wypadowa dla wszystkich miłośników gór. Serdecznie Podhale jesienią, kiedy turystów jest dużo mniej. Jeśli uda nam się wygospodarować trochę czasu w środku tygodnia, to możemy spodziewać się zupełnego luzu na szlakach.

 

Babia Góra – Zawoja 

 

Zawoja to najdłuższa wieś w Polsce i oprócz długości charakteryzuje ją bardzo malownicze położenie – znajduje się u stóp Babiej Góry – najwyższej góry w Polsce, nie licząc Tatr. Babia Góra jest niesamowicie dużym masywem górskim, który ze strony polskiej i słowackiej oferuje na tyle dużo, że codziennie możemy chodzić innymi szlakami. Widoki z samej góry są cudowne – w pogodne dni widać zarówno Tatry jak i Sudety!

 

Ojcowski Park Narodowy 

 

Czas na propozycję oddaloną zaledwie 16 kilometrów od Krakowa! Ojcowski Park Narodowy to najmniejszy park narodowy znajdujący się w Polsce. Obejmuje malownicza dolinę i pobliskie wsie (m.in. Ojców). Teren wyróżnia się przede wszystkim pięknymi formacjami skalnymi (np. Maczuga Herkulsa) czy Zamkiem na Pieskowej Skale. Co więcej, to właśnie w Ojcowskim Parku Narodowym w latach 70. kręcono słynnego Janosika (w głównej roli Marek Perepeczko).