Ubezpieczenie, które chroni nas od nieszczęśliwych wypadków

podróż samochód

Takie mogą zdarzyć się każdego dnia, zarówno nam samym jak i naszym bliskim. Dlatego też tak często decydujemy się korzystać z różnych form ubezpieczenia, które w pewien sposób dają nam spokój i pewność, że cokolwiek się nie stanie- uzyskamy pomoc, także tę finansową. Polisa na życie może przyjąć różną formę, mogą z niej korzystać zarówno najmłodsi jak i dorośli. Często możemy też spotkać się z sytuacją, kiedy ubezpieczają się całe rodziny.

Ubezpieczenie dla dzieci i młodzieży

Takie ubezpieczenie możemy wykupić dla naszego dziecka samodzielnie, ale możemy też zrobić to za pośrednictwem szkoły czy przedszkola, do którego dziecko uczęszcza. Zazwyczaj placówki te pośredniczą w wykupywaniu takiej usługi. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest o tyle korzystne, że chroni dziecko przez całą dobę, niezależnie od tego, gdzie ono się aktualnie znajduje. Dziecko jest chronione podczas zajęć lekcyjnych, ale też w swoim czasie wolnym, nawet podczas szaleństw na placu zabaw, a także podczas drogi z i do szkoły. Jeśli zdarzy się wypadek w trakcie wycieczki– również można wtedy liczyć na wypłatę stosownego odszkodowania albo też na zwrot kosztów za rehabilitację. Dlatego też tego rodzaju ubezpieczenia są tak popularne- rodzice dzieci cenią sobie ich kompleksowość oraz to, że dziecko jest chronione niemalże przez cały czas, zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

A co w przypadku osób dorosłych?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może też obejmować osoby dorosłe. Można dodatkowo zdecydować się na taką polisę, a tym samym być chronionym od różnego rodzaju sytuacji o charakterze losowym. Wypłata odszkodowania następuje w momencie, kiedy było się uczestnikiem wypadku w konsekwencji którego doznano uszczerbku na zdrowiu, co zakończyło się chociażby koniecznością hospitalizacji. Pamiętajmy jednak o tym, aby zawsze zorientować się, od czego tak naprawdę chroni nas dana polisa. Zakres świadczeń często bowiem jest uzależniony od wysokości miesięcznej składki, jaką wpłacamy ubezpieczycielowi. Zazwyczaj też jest tak, że w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, to jego najbliższa rodzina może liczyć na wypłatę z polisy. Tak więc pieniądze te w żaden sposób nie przepadają i mogą stanowić dla rodziny sensowną zapomogę podczas okresu żałoby.

Nieszczęśliwy wypadek, zdarzenie losowe- co kryje się pod tymi pojęciami?

Wypadek można różnie interpretować, dlatego też, aby uzyskać odszkodowanie z polisy, trzeba wystosować do swojego ubezpieczyciela specjalny wniosek. Warto też zapoznać się szczegółowo z całą procedurą przyznawania odszkodowań, aby potem nie być zaskoczonym, że coś odbywa się w taki, a nie inny sposób. Najczęściej, na pomoc można liczyć w przypadku zwichnięć czy złamań kończyn, przy konieczności pobytu w szpitalu, stłuczeniu czy też nawet w sytuacji, kiedy zostaniemy pogryzieni przez psa. Najlepiej jednak sprawdzić wszystkie informacje od ubezpieczyciela, aby już na starcie mieć pewność, że polisa obejmie konsekwencje związane z konkretnym zdarzeniem losowym.