Co oferują nam hotele 4-gwiazdkowe?

Jak doskonale zdajemy sobie z tego sprawę o komforcie hotelu i jego wyposażeniu decydują gwiazdki. Nie chcemy tu jednak skupiać się na hotelach najmniej komfortowych oraz tych posiadających najwięcej gwiazdek, ponieważ oczywiste jest, że doba hotelowa kosztuje tam najwięcej. Weźmy pod uwagę hotel z czterema gwiazdkami. Co zaoferuje nam taki podmiot? Żeby nie być gołosłownym, za przykład wzięliśmy hotel na Starym Mieście w Krakowie. Jest nim hotel Imperial. Co w nim znajdziemy?

Wyposażenie pokoju

Skupmy się więc na wyposażeniu pokoju w takim hotelu 4-gwiazdkowym. Tak oto znaleźć się tu muszą łóżko o wymiarach 90 × 200 cm przy łóżku jednoosobowym i 140 × 200 cm przy łożu dwuosobowym. Ponadto znajduje się tu szafa lub wnęka garderobiana, szafka nocna bądź stolik, biurko lub stół, krzesło, fotele wypoczynkowe lub kanapa, stolik, lustro, wieszak, lampka do pracy oraz nocna czy dostęp do gniazdka elektrycznego, a nawet bagażnik.

Uzupełnieniem takiego pokoju są zasłony, żaluzje lub rolety, szklanki czy też inne naczynia do picia dla każdego, woda butelkowana, minibar bądź lodówka, radio, telewizor, telefon, a nawet hotelowe materiały piśmiennicze, zestaw do czyszczenia odzieży czy obuwia i suszarka do włosów.

Łazienka

W łazience z kolei znajdziemy wannę z baterią i natryskiem lub kabinę natryskową, umywalkę z blatem lub półką, WC, a także lustro, gniazdko, pojemnik na śmieci, mydełko toaletowe lub dozownik, ręcznik kąpielowy oraz szklankę lub jednorazowy kubek.

Jak w związku z tym widzimy, wielkich zastrzeżeń do wyposażenia takiego pokoju w hotelu z czterema gwiazdkami mieć nie można. Tym bardziej że jest on też dość przestrzenny. Jeśli jest to pokój jednoosobowy, to musi on mieć co najmniej 12 metrów kwadratowych. O cztery metry kwadratowe będzie większy przy pokoju dla dwóch osób, a aż 25 metrów w hotelu takim musi mieć apartament. Ten powinien mieć też wydzielony salon, część wejściową oraz sypialnię z łazienką.