Z przewodnikiem po Krakowie!

Bez wątpienia, z turystycznego punktu widzenia, Kraków jest miastem niezwykle interesującym. Zliczenie miejsc wartych zobaczenia w dawnej stolicy Polski jest naprawdę trudne, ponieważ najzwyczajniej w świecie, jest ich multum. Potencjalny turysta poświęci sporą ilość czasu na zastanawianie się nad tym, co warto jest zobaczyć, a gdy już wybierze, najprawdopodobniej uderzy go pytanie; jaka forma zwiedzania będzie najlepsza?

Kwestia tego JAK zwiedzać jest niezwykle istotna. Opcji jest kilka i każda z nich bez wątpienia ma swoje wady oraz zalety. My jednak skupimy się dzisiaj na zaletach zwiedzania Krakowa z przewodnikiem.

Zwiedzanie z przewodnikiem wzbogaci Cię o wiedzę!

Często można usłyszeć głosy, że zwiedzanie z przewodnikiem jest gorsze od wycieczki zorganizowanej i przeprowadzonej amatorsko. Wynika to z tego, że turysta nie ma tej swobody umożliwiającej poruszanie się wszędzie tam, gdzie tylko ma się na to ochotę. Jednak warto pamiętać, że są takie miejsca, których zwiedzanie bez znajomości ich historii, jest zwyczajnie ubogie. Jeśli chodzi o Kraków to bez wątpienia, dotyczy to zwiedzania Wawelu czy też Auschwitz. Poza tym, skąd jak nie od dobrego przewodnika, dowiesz się najlepszych ciekawostek na temat danego zabytku?

Jak zarezerwować przewodnika po Krakowie?

Jeśli więc zależy Ci na wyciągnięciu jak najwięcej ze swojej wycieczki w istotne historycznie miejsce, to lepiej postaw na przewodnika. Tym bardziej że jego zarezerwowanie jest banalnie proste. Wystarczy wejść na stronę np. krakow-zwiedzanie i wybrać miejsce, którego zwiedzanie nas interesuje i kliknąć ”rezerwuj zwiedzanie z przewodnikiem”.

Zwiedzanie Krakowa — cennik

Po wybraniu interesującego miejsca w Krakowie ukażą Ci się szczegóły wycieczki z przewodnikiem oraz cena za osobę. Przykładowo, jeśli wybierasz zwiedzanie krakowskiego Zamku na Wawelu, to cena za osobę dla dwuosobowej grupy wynosi 145 zł. Warto zaznaczyć, że im więcej osób tym cena za osobę jest niższa. Jeśli grupa składa się z od 9 do 17 osób, to cena za osobę wyniesie jedyne 75 zł. Jak to mówią, w kupie siła!

Przewodnik doskonały

Atutem zwiedzania z przewodnikiem jest nie tylko to, że można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale i możliwość wyboru języka, w jakim będzie prowadzona wycieczka. Często w Krakowie mamy do wyboru przewodnika w języku angielskim, niemieckim, włoskim czy rosyjskim.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na fakt, że zwiedzając z przewodnikiem mamy możliwość wchodzenia z nim w interakcje. Jest to czymś kompletnie nieporównywalnym do wyszukiwania informacji o odwiedzonych miejscach w internecie. Wybierając przewodnika, mamy szansę na bieżąco dopytać go o najbardziej interesujące nas kwestie.

 

Przewodnik doskonały powinien cechować się niezwykłą charyzmą, naturalnością i oczywiście zachwycać turystów swoją wiedzą! Niesamowite jest to, jak wiele daje zwiedzanie miasta z osobą, która opowiada o minionych dziejach w taki sposób, że jesteśmy w stanie oczami wyobraźni zobaczyć to wszystko o czym nam opowiada. Jest to bez wątpienia największa zaleta tej formy zwiedzania i chociażby dla niej warto spróbować poznawania Krakowa z przewodnikiem.