Wśród Polaków wycieczki do Włoch są dziś bardzo popularne i raczej na pewno najbliższe lata tego nie zmienią. Trzeba bowiem powiedzieć sobie otwarcie, że latem coś dla siebie znajdzie tam niemal każdy z turystów. Nie dość, że możemy cieszyć się silnym słońcem i krystalicznie czystą wodą to dodatkowo w wielu włoskich miastach jest mnóstwo atrakcji i zabytków, których nie można nie odwiedzić. Jednym z miast, którym chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej jest Wenecja. Przez wielu ta jest uznawana za miasto niezbyt czyste. Inni z kolei mówią otwarcie, że Wenecja to miasto zakochanych, a będąc w nim, nie można nie przepłynąć się gondolą, które są przecież uznawane za jej znak charakterystyczny. Ile w związku z tym kosztować nas może wycieczka gondolą po Wenecji?

Wygląd i rozmiar

Zacznijmy od tego, że gondole mają swój ściśle określony przepisami wygląd oraz wymiar. Tak oto mają one długość 11 metrów i szerokość 1,75 m. Wielu wydaje się, że są one mało stabilne, co nie jest prawdą. Wszystko dlatego, że mają one płaskie dno. Przypomnijmy tu jeszcze, że gondolier, który manewruje łodzią za pomocą wiosła, ubrany jest w słomiany kapelusz, koszulę w pasy oraz czarne spodnie. Czarne są też same gondole.

Ceny

Gondole znaleźć można między innymi przy placu św. Marka, moście Rialto czy w okolicy dworca kolejowego Venezia S. Lucia. Ceny ustalane są tu administracyjnie. W roku 2016 za 30-minutowy rejs niezależnie od liczby pasażerów zapłacić było trzeba 100 euro. 20 euro więcej kosztował rejs po godzinie 19:00 i w nocy. Oczywiście można go też przedłużyć, dopłacając 60 euro za każde kolejne 20 minut. Niezależnie od kosztów będąc w Wenecji, gondolą przepłynąć się po prostu trzeba.