Nie ma nic dziwnego w tym, że wielu Polaków aktywnie spędza swoje urlopy nad wodą. Zrozumiałe jest to szczególnie latem. Trzeba mimo wszystko pamiętać również i o tym, że wraz z rodziną wybrać się możemy nie tylko nad polskie morze. Poza tym warto wziąć pod uwagę również i wczasy nad jeziorem, a tych przecież w Polsce nie brakuje. Jest to dobry sposób na aktywne spędzenie kilku dni niezależnie od wieku. Nad wodą bawić się doskonale mogą bowiem najmłodsze dzieci, nastolatki, jak i sami rodzice. Oczywiście wszystko przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

Wypoczynek na Mazurach

Z jeziorami w Polsce kojarzą się przede wszystkim Mazury. Tam też jest ich najwięcej. Do najpopularniejszych jezior należą Mazury, które są wspólną nazwą dla Pojezierza Olsztyńskiego, Pojezierza Mrągowskiego, Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, Krainy Węgorapy, Wzgórza Szeskiego, Pojezierza Ełckiego oraz Równiny Mazurskiej. Spośród wyżej wymienionych formacji geograficznych najbardziej znana jest Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. To właśnie tam znajdują się największa jeziora w Polsce, a więc Śniardwy, Mamry, Niegocin, Orzysz, Jagodne i Tałty.

Dodając do tego specyficzny mikroklimat tego regionu Polski, bez wątpienia wybór właśnie Mazur jest jak najbardziej racjonalny. Nie da się ukryć, że to idealne miejsce na wczasy ze znajomymi, ale również i najbliższą rodziną. W jednym miejscu znajdziemy ciszę i spokój, a jednocześnie nie będziemy się nudzić.

Komfortowo i tanio

Wczasy na Mazurach to ogromna zaleta z jeszcze jednego powodu. Pamiętać trzeba również i o kosztach takiej wycieczki. Nie będą one najwyższe, a przynajmniej takie być nie muszą. Nie jest bowiem powiedziane, że turyści muszą zatrzymywać się w pięciogwiazdkowych hotelach. Równie dobrze może to być jakiś pensjonat, hostel czy nawet namiot. Dobrym pomysłem są również gospodarstwa agroturystyczne, których liczbę w tym regionie szacuje się na dwa tysiące. Wówczas liczyć możemy również na smaczne lokalne potrawy, których nie można nie skosztować. Jak więc widzimy, możliwości jest naprawdę sporo.