Parking samochodowy – na co zwracać uwagę?

Usługi parkingowe są bardzo ważne w przypadku każdego portu lotniczego! Wyloty czarterowe w trakcie sezonu urlopowego są prowadzone z licznych portów lotniczych na terenie całego kraju! Tak zorganizowana siatka połączeń oraz zakres działalności biur podróży implikuje tutaj pewne konkretne wymogi dotyczące dostępu do infrastruktury gwarantującej bezproblemowe pozostawienie samochodu w trakcie wyjazdu wakacyjnego!

Katowickie lotnisko

Lotnisko w Katowicach należy do jednego z najbardziej obleganych portów lotniczych w okresie wakacyjnym. Wynika to z wielu elementów, którymi cechuje się ten port:

 • Bliskość do trasy S1 oraz autostrady A4
 • Możliwość całodobowego kursowania samolotów
 • Niższy koszt obsługi naziemnej i pasażerskiej dla linii czarterowych
 • Znaczna kubatura terminali oraz dostępność do wielu obiektów branży usługowej
 • Fachowa obsługa i profesjonalne podejście do pasażera

Większość osób dobiera urlopy pod kątem ceny, terminu oraz bliskości portu lotniczego. W przypadku powszechnie dostępnego transportu samochodowego odległości do lotniska grają już mniejsze znaczenie, szczególnie że nie każde lotnisko obsługuje konkretne biuro podróży i określone destynacje. Trzeba więc zaoferować klientom usługi pozwalające na komfortowe dotarcie do lotniska samochodem oraz bezstresowe pozostawienie samochodu, czasami na okres nawet kilku tygodni!

Parking na lotnisku

Pierwszym rozwiązaniem, które przychodzi ludziom na myśl na pewno pozostaje taka opcja, jak parking lotniskowy. Parkingi te administrowane są najczęściej przez Port Lotniczy, co wiąże się z wieloma konsekwencjami – głównie finansowymi, dla wszystkich pasażerów. Lotniska z racji wysokich kosztów funkcjonowania i polityki maksymalizacji zysków koniecznie szukają dodatkowego źródła pozyskania dochodów. W tym przypadku najprostszym rozwiązaniem okazuje się parking przy lotnisku, który zostanie na pewno wybrany przez wielu pasażerów. O ile wysokie koszty za postój krótkoterminowy potrafią być jeszcze do przyjęcia, o tyle ciężko jest zaakceptować wysokie stawki związane z postojem co najmniej kilkudniowym.

Redukcja kosztów parkingu

Istotnym narzędziem dla redukcji kosztów parkingu i zagwarantowania bezpieczeństwa pojazdu, pozostają parkingi nienależące do portu lotniczego. Wokół lotnisk w całej Polsce działa wiele firm, które obsługują pasażerów w ten oto sposób. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, aby wybrać naprawdę profesjonalny i bezpieczny parking dla samochodu na czas urlopu?

Na to zwróć uwagę:

 • Bliskość lotniska
 • Opinie dotyczące parkingu
 • Zabezpieczenia i polityka bezpieczeństwa
 • Usługi transportowe z parkingu do terminalna i z powrotem
 • Cena
 • Warunki rezerwacji i dostępność
 • Podejście do klienta

Podsumowanie

Wszystkie te elementy można z łatwością zweryfikować za pośrednictwem Internetu. Wystarczy odwiedzić stronę: www.atmosfera.eu/parking-24.html i przekonać się, że profesjonalne usługi w zakresie miejsca postojowego i bezpieczeństwa pojazdu w trakcie wyjazdu są łatwo i niedrogo dostępne. Nie warto podnosić znacząco kosztów wyjazdu wakacyjnego, gdy możliwe jest skorzystanie z równie, a nawet jeszcze lepszych usług w znacznie korzystniejszych cenach!