Get Adobe Flash player

Get Adobe Flash player

Puszcza Piska

Puszcza Piska jako największy zwarty obszar leśny w Polsce daje turystom mnóstwo możliwości aktywnego wypoczynku. W jej obszarze znajduję sie kilkanście wyjątkowych rezerwatów. M.in. Rezerwat przyrody Królewska Sosna, Rezerwat przyrody Krutynia, Rezerwat przyrody Zakręt, czy też wyjątkowy rezerwat przyrody Strzałowo. Każdy z nich wprost onieśmiela odwiedzających swoimi zasobami oraz niezapomnianymi widokami.

Szczytno

Powstanie miasta ściśle związane jest z zamkiem krzyżackim zbudowanym w poł. XIV wieku w pobliżu starego szlaku handlowego biegnącego znad Bałtyku na południe Europy. Jest miastem powiatowym położonym w Latem na gości czekają tu takie atrakcje jak przede wszystkim Dni i Noce Szczytna, impreza cykliczna Letnie granie , czy też zwiedzanie zabytków oraz spacer tutejszą promenadą.

Mikołajki

Pierwsza wzmianka o Mikołajkach pojawiła się w 1444 roku, Wówczas to Wielki mistrz krzyżacki nadał nobilowi Wawrzyńcowi Prusowi ziemie położone obok wsi kościelnej Mikołajki. Jej nazwa pochodzi od Św. Mikołaja, patrona kaplicy usytuowanej na wzgórzu wiatracznym. Do głównych atrakcji należą rejsy statkami po jeziorze Śniardwy, regaty i koncerty szanty. Jerutki i Mikołajki łączy niespełna 45 min drogi.

Spychowo

Spychowo to miejscowość, która pod względem kulturalnym znacznie się wyróżnia spośród podobnych wielkością miejscowości na Warmi i Mazurach. Spychowo leży na trasie szlaku kajakowego rzeki Krutyni i jest znakomitą bazą wypadową do mazurskich rezerwatów. Spychowo słynie z takich imprez jak: "Powrót Juranda do Spychowa", "Turniej Chórów o Miecz Juranda", czy też "Konkurs sygnalistów myśliwskich".

Spływy kajakowe rzeką Krutynią

Wieś Krutyń położona jest na południowym krańcu powiatu mrągowskiego wśród rozległych lasów Puszczy Piskej. Szlak kajakowy przez wielu uważany jest za najpiękniejszy w Europie. Profesjonalna obsługa załóg kajakowych oraz niepowtarzalne krajobrazy są nie lada gratką dla turystów odwiedzających Mazury. Krutyń leży ok 30 min drogi od naszego malowniczego domku w Jerutkach..

Warmia i Mazury

Krajobraz tego regionu ukształtował się w czasie zlodowacenia kilkanaście tysięcy lat temu. Cały obszar Warmii i Mazur jest pokryty pagórkami, jeziorami, rzekami i strumieniami. Jednocześnie lasy stanowią około 30% powierzchni regionu. W części północnej przeważającym drzewostanem są grądy, zaś część południowa zdominowana jest głównie przez bory sosnowe i lasy mieszane. W skali światowej stanowi to prawdziwy cud natury.

Mrągowo

Mrągowo to miasto znane dobrze zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Znaczący wpływ na taki stan rzeczy mają organizowane w nim i transmitowane w telewizji - imprezy festiwalowe, m.in.: Kabareton, Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej. Na przestrzeni lata z pięknie położonego nad jeziorem Czos amfiteatru rozbrzmiewa różnorodna muzyka. Mrągowo i Jerutki dzieli niespełna 45 min malowniczej drogi.

Rezerwat dzikich zwierząt

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo leży na obszarze Puszczy Piskiej i został stworzony w celu umożliwienia zwiedzającym poznanie rodzimych gatunków zwierząt i ptaków. Usytuowanie Parku na śródleśnych łąkach stwarza zwierzętom możliwość funkcjonowania w praktycznie naturalnych warunkach. Park zamieszkują takie gatunki rzadkich i ginących zwierząt jak np.: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, czy jarząbek.

Get Adobe Flash player