Największe atrakcje Krakowa

Co możemy powiedzieć o Krakowie? Na pewno to, że znajdziemy tam całe mnóstwo różnego rodzaju zabytków. To jednak nie wszystko, ponieważ musimy mieć na uwadze to, że nie brak tutaj także i licznych atrakcji turystycznych, choć oczywiście oba terminy są często mylone i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Weźmy więc tutaj pod uwagę najbardziej powszechne atrakcje turystyczne w tym mieście.

Źródło: Dziennik Polski

Tramwaj Papieski

W pierwszej kolejności uwagę zwracamy na Tramwaj Papieski, a więc linię numer osiem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Jan Paweł II był blisko związany z Krakowem. Papieski tramwaj to natomiast linia tramwajowa, która łączy centrum miasta z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Dodajmy tutaj, że w dni powszednie kursuje on co dziesięć minut. Nieco dłużej trzeba na niego czekać w weekendy i święta, ponieważ jest to wówczas dwadzieścia czy trzydzieści minut.

Smocza Jama w Krakowie

Nie da się ukryć, że Smocza Jama to chyba najpopularniejsza atrakcja całego Krakowa. Jest to bowiem nic innego jak jurajska jaskinia, w której niegdyś mieszkał ponoć legendarny smok wawelski, co zresztą sugeruje jej nazwa. Obecnie prawdziwego smoka, o ile kiedyś ten tam był, już nie znajdziemy, ale z pewnością jest to na tyle niesamowite przeżycie, że warto odwiedzić to miejsce.

Ogród Doświadczeń w Krakowie

Kolejną atrakcją, którą warto odwiedzić, jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, a więc pierwszy taki park rozrywki w Polsce. Jest to park wzorowany na parku w niemieckiej Norymberdze. Jego powierzchnia to sześć hektarów, pośród których znajdziemy blisko 60 urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Fantastycznie poczują się tu więc nie tylko dzieci, ale również i dorośli i to niekoniecznie ci, którzy interesują się fizyką.

Muzeum Inżynierii w Krakowie

Na koniec wspomnijmy jeszcze o Muzeum Inżynierii w Krakowie. Powstało ono w roku 1998, a jego siedzibą są hale pierwszej krakowskiej zajezdni tramwajowej. W miejscu tym znajdziemy między innymi zabytki techniki z zakresu historii motoryzacji polskiej, a także historii gazownictwa, elektrowni, komunikacji miejskiej czy drukarstwa.

Jak więc doskonale widzimy, atrakcji na terenie dawnej stolicy naszego kraju nie brakuje, choć te powyższe to rzecz jasna nie wszystko. Niebawem po raz kolejny odwiedzimy Imperial – hotel na Starym Mieście i ponownie wybierzemy się z turystami na wycieczkę po Krakowie? Chcecie wiedzieć, gdzie trafimy tym razem? Nie pozostało nam więc nic innego jak zaprosić Was na tę wycieczkę.