W dobie XXI wieku wielu z nas wypoczywa poza Polską i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. Pamiętajmy bowiem o tym, że zagraniczne wycieczki są dziś coraz tańsze. Z pewnością jest tak po części dlatego, że i same podróże lotnicze są dziś znacznie tańsze, aniżeli miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki temu niemal każdy z nas może dziś spędzić wakacje w Hiszpanii, Portugalii, Grecji czy też we Włoszech lub na Malcie. Możliwości są w zasadzie niczym nieograniczone, a jeśli coś nas może ograniczać to jedynie finanse. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć w przypadku bardziej egzotycznych kierunków? Weźmy tu pod uwagę luksusowe wakacje na Malediwach.

Położenie

W pierwszej kolejności odnieśmy się do położenia Malediwów. Otóż jest to archipelag położony na Oceanie Indyjskim w okolicach około 500 km na południowy zachód od południowego krańca Indii. W jego skład wchodzi blisko 1190 wysepek osadzonych na 26 atolach koralowych narosłych na podmorskim łańcuchu wulkanicznym. Ciągną się one przez 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód. Co warte zauważenia tylko nieco ponad 200 z tych wysepek jest zamieszkanych.

Ceny

Nie trudno się domyślić, że koszta takiej wycieczki na Malediwy nie należą do najtańszych. Rzeczywiście nie każdy może sobie na takie wczasy pozwolić. Mimo wszystko nie możemy tutaj mówić o kosztach sięgających kilkunastu tysięcy złotych, a przynajmniej nie tylko. Wiele zależy oczywiście od atolu, na którym mamy zamiar spędzić wczasy, ale wycieczka jednej osoby na około 6-7 dni kosztuje tu w granicach trzech tysięcy złotych. Do tego doliczyć trzeba jednak jeszcze własny transport. Z nim to koszt około sześciu tysięcy złotych, choć oczywiście są również wycieczki nawet dwukrotnie droższe.