Ferie w Krakowie

Kraków to miasta, które wspaniale prezentuje się o każdej porze roku. Ma ono niepowtarzalny klimat latem, ale zimą może być także niezwykle pociągające. Każdy kto szuka pomysłu na spędzenie z rodziną ferii zimowych powinien wziąć pod uwagę dawną stolicę Polski. W Krakowie i okolicach jest wiele atrakcji, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Będzie to też pouczająca wycieczka dla dzieci, które w ten sposób można zaznajomić z historią naszego kraju. Kraków to miejsce pełne licznych atrakcji, ale o pobycie w tym mieście należy myśleć także w kategoriach otaczających go ciekawych miejsc, takich jak kopalnia soli w Wieliczce, muzeum w Oświęcimiu czy liczne stoki narciarskie w Beskidach. Zakopane także położone jest w niedużej odległości.

Myśląc o spędzeniu zimowej przerwy w Krakowie należy rozpocząć planowanie pobytu od znalezienia miejsca noclegowego. Ciekawą możliwością są apartamenty do wynajęcia. Takie rozwiązanie pozwoli czuć się jak w domu, cała rodzina będzie razem. Może to okazać się korzystniejsze rozwiązanie niż np. hotel za apartamenty do wynajęcia opłata pobierana jest w całości, a nie od osoby. Ponadto są one dobrze wyposażone, co pozwala samodzielnie przygotowywać posiłki. Apartamenty do wynajęcia w doskonałej lokalizacji można znaleźć w odnośniku – Kraków – apartamenty wynajem.

Kraków dostarcza wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będąc w mieście Kraka przynajmniej jeden należy zaplanować na zwiedzanie Rynku Głównego. Jest tutaj wiele miejsc, które warto odwiedzić. Poczynając od Kościoła Mariackiego, przez Kolegiatę Świętej Anny, Muzeum Książąt Czartoryskich, gdzie można zobaczyć prawdziwe mumie, aż po gabinet luster czy wystawę figur woskowych. Koniecznie trzeba przejść się nastrojowymi uliczkami starego miasta.

Chcąc przybliżyć dzieciom historie Polski nie sposób nie udać się na Wzgórze Wawelskie by zwiedzić Zamek Królewski. Dla mniejszych dzieci wspaniałą atrakcją jest także wizyta w Jamie Smoka. Spacer wiślanymi bulwarami czy rejs po Wiśle to także ciekawy sposób na spędzenia dnia.

Przynajmniej jeden dzień warto poświęcić także na zwiedzanie dawnej żydowskiej dzielnicy – Kazimierz. Gdzie można odwiedzić synagogi, tak te bardziej historyczne, jak i aktualnie działające. Nieopodal Kazimierza znajduje się także Muzeum Oscara Schindlera, którego historię opowiedział Steven Spielberg w filmie Lista Schindlera. Na Kazimierzu warto odwiedzić też tamtejszy okrąglak i spróbować zapiekanek oraz udać się do jednej z klimatycznych kawiarenek.